Z wizytą w Śląskim ZOO – stań oko w oko z gepardem lub tygrysem

173
114
Zoo w Chorzowie

Chorzowskie ZOO daje możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu bujnej zieleni i wielu gatunków dzikich zwierząt. To wspaniałe miejsce zarówno na rodzinny wypad, jak i romantyczny spacer we dwoje. Każdy, kto kocha zwierzęta znajdzie tu coś dla siebie niezależnie od wieku, stanu zdrowia i kondycji fizycznej.

Kozy, owce, króliki oraz świnie wietnamskie, które zadomowiły się na stałe w Mini Zoo, zapraszają do siebie wszystkich entuzjastów przyrody. Możliwość pogłaskania zebu czy tez wydojenia sztucznej krowy będzie nie lada atrakcją dla wszystkich dzieci.

Zoo w Chorzowie jest miejscem typowo parkowym z szerokimi alejkami oraz licznymi ławeczkami. Posilić można się w barach i kawiarenkach, które znajdują się na terenie całego ogrodu. Tutaj znajdą Państwo również plac zabaw dla najmłodszych, a pobliska łąka to wspaniałe miejsce na rodzinny piknik.

Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszy się nieustannie Skalna Kotlina Dinozaurów, która jest jedyną tego typu ekspozycją wymarłych gadów w Polsce.

Śląskie ZOO nie tylko bawi, ale także uczy i wychowuje. Szeroka i zróżnicowana oferta dydaktyczna, pokazy karmienia zwierząt oraz organizowane corocznie liczne kampanie edukacyjne to niewątpliwie duże atuty ogrodu.

Śląski Ogród Zoologiczny to wspaniała alternatywa spędzenia wolnego czasu, a podglądanie z bliska dzikich zwierząt z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

 


Dane Kontaktowe:

Adres: Śląski Ogród Zoologiczny

Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7

41-501 Chorzów

Tel: (32) 793 71 66

www.zoo.silesia.pl

www. facebook.com/slaskiezoo