Wodzisław: Za nami III edycja Festiwalu Biegowego o Puchar Starosty

1
85
Gosław Sport Center: Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego

Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego odbył się w niedzielę, 19 czerwca, na obiektach sportowych Gosław Sport Center. Dzięki przygotowaniu różnych kategorii zawodów, na boisko przy ul. Cisowej przybywały całe rodziny. W trakcie Festiwalu można było bowiem wziąć udział w Biegu na Milę, Biegu Głównym na 10km, zawodach nordic walking na dystansie 5km czy w biegach dla dzieci.

Honorowym starterem był starosta Ireneusz Serwotka, który wspólnie z prezesem Klubu Sportowego "Forma", Zbigniewem Marszałkowskim, przywitał uczestników imprezy.

Kilka minut po godz. 11:00 wystartował Bieg na Milę, w którym wzięło udział ok. 25 uczestników w różnym wieku. Wśród mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Ireneusz Stachowski. Za nim przybiegł Czesław Mojżysz. Trzecie miejsce zajął Michał Kajzerek. W grupie kobiet najlepszą okazała się Monika Chojnowska. Na drugim miejscu uplasowała się Sabina Wodecka, a na trzecim – Sabina Wiechowska.

Najwięcej zawodników wystartowało w biegu głównym na dystansie 10 km, a także w zawodach nordic walking. W tym pierwszym zwyciężył Paweł Winkler przed Tomaszem Winklerem i Bartłomiejem Mrowcem. Wśród pań bezkonkurencyjna była Agata Warło. Drugie miejsce zajęła Monika Nawrat, a trzecie – Joanna Habran.

Wśród chodziarzy najlepsi okazali się: Stanisław Sitko, Piotr Fojcik i Piotr Knura – w grupie mężczyzn, a także Stanisława Zyznacka-Sitko, Wiesława Pogorzelska i Gabriela Fojcik – w grupie kobiet.

Emocje równie wielkie, jak w rywalizacji dorosłych, towarzyszyły zawodom dzieci. Wśród "krasnali" (kategoria dzieci do lat sześciu) na pierwszych miejscach uplasowali się Milan Goły i Paulina Radziszewska. Z kolei Maciej Dębowski i Martyna Ferenc zwyciężyli w Biegu Juniora (dzieci 6-10 lat).

Na wszystkich uczestników czekały wyjątkowe pamiątkowe medale oraz poczęstunek, a na zwycięzców – dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.

Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego odbył się w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Powiatu Wodzisławskiego. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy "Forma".