Wodzisław Śląski: Na Dni Miasta wybrał się z bronią

1
20
Wodzisław: 47. Dni Miasta. Broń na stadionie - przyszedł z pistoletem pneumatycznym

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, ok. godz. 22:00. Wodzisławscy policjanci zostali poinformowani, że, w trakcie trwania imprezy masowej na stadionie, pracownik ochrony ujął mężczyznę, który ma przy sobie pistolet.

– Mundurowi wraz z ochroniarzem przeszli do pomieszczenia, w którym czekał ujęty 26-latek. Jak ustalono, wodzisławianin przeskoczył barierki ochronne w trakcie trwania koncertu i kiedy ochroniarze chcieli go wyprowadzić, zauważyli, że z tylnej kieszeni wystaje mu broń. Nie wiedząc, czy to jest prawdziwa broń i w jakim celu ją przyniósł, natychmiast obezwładnili chłopaka – relacjonuje przebieg zdarzenia wodzisławska policja.

Jak się okazało, była to broń pneumatyczna. Mężczyzna miał też przy sobie 6 kul gumowych i 6 pocisków hukowych. Funkcjonariuszom tłumaczył, że pistolet kupił w internecie, a na stadion przyniósł go tylko po to, żeby pokazać swojemu koledze. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi mu kara grzywny a nawet pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.