„Zabij nas tekstem” – wyjątkowy konkurs wodzisławskiego Stowarzyszenia Saturator

2
20
Saturator Wodzisław: Festiwal

Jesienią, za sprawą Festiwalu "Pani zabija pana", powiat wodzisławski zaleje fala kryminału… Impreza ta skupiać się będzie na działaniach przybliżających chętnym tematykę kryminalną i detektywistyczną, jednocześnie wydobywając na światło dzienne ciekawe wątki i postaci mniej znanej historii powiatu. W programie przewidziano takie atrakcje, jak spotkanie z autorem powieści kryminalnych Thomasem Arnoldem, rozgrywki w karcianą grę detektywistyczną, grę w pokoju-pułapce oraz… powiatowy konkurs literacki na opowiadanie kryminalne, do udziału w którym zachęcamy już teraz.

W konkursie "Zabij nas tekstem" jego uczestnicy mają za zadanie stworzenie historii, której akcja toczyć się będzie w powiecie wodzisławskim. Celem zabawy jest integracja miłośników kryminału, promocja ciekawych, nierzadko zapomnianych miejsc powiatu oraz dostarczenie rozrywki mieszkańcom. Konkurs jest jednocześnie okazją do wypromowania własnej twórczości literackiej lub do spróbowania swych sił w pisaniu, zweryfikowania swoich umiejętności i poznania opinii na temat zaproponowanej twórczości.
W zabawie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, którzy w terminie do 15 września 2016 r. prześlą mrożące krew w żyłach opowiadanie, którego objętość nie przekroczy 20 stron tekstu w formacie A4 (czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5). Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe o wartości: 300 zł za pierwsze miejsce, 200 zł – za drugie i 100 zł – za trzecie.

Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziecie w załącznikach poniżej.

kk