Wodzisław: Dzięki MOPS dzieci pojadą na wakacje

3
39
MOPS Wodzisław: Zajęcia na wakacje. Kolonie dla dzieci

Wzorem lat ubiegłych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zadbał o to, by młodzi wodzisławianie dobrze spędzili swój wolny czas. 15 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wyjedzie na kolonie do Sierakowa – malowniczej miejscowości położonej w woj. wielkopolskim, na skraju Puszczy Noteckiej, pomiędzy dwoma jeziorami: Jaroszewskim i Lutomskim. Pobyt zaplanowano w okresie od 7 do 21 lipca br. Wypoczynek organizowany jest przy współpracy z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Terenowego Ogniska "Karlik" z Wodzisławia Śląskiego.

Ponadto, od lipca do końca sierpnia, dla dzieci uczestników projektu "Lepsze jutro", współfinansowanego ze środków unijnych, prowadzone będą zajęcia plastyczne oraz sportowe. W sierpniu zaś zorganizowana zostanie wycieczka. W sumie, z działań skorzysta około 40 dzieci.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej planuje również wypoczynek dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wstępnie podjęto kroki na pozyskanie 15 miejsc.

kk
Fot. pixabay