Rydułtowy: Uwaga, pasażerowie! Zmiany na linii 223

0
269
Rydułtowy, ul. Radoszowska: Prace remontowe. Zmiany na linii 223 MZK

Od 13 czerwca (poniedziałek) ul. Radoszowska zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Obywatelską w Rydułtowach do skrzyżowania z ul. Sportową w Rybniku. W związku z tym, aż do odwołania, linia 223 obsługiwana przez MZK w Jastrzębiu–Zdroju będzie kursowała objazdem.

Kurs z przystanku Rydułtowy-Mańczyk przez ul. Obywatelską rozpocznie się od przystanku Radoszowy-Kaplica i będzie przebiegał ul. Radoszowską, ul. Raciborską do skrzyżowania z ul. Sportową wraz z nawrotem do przystanku Rydułtowy-Bednorz w kierunku Raciborza. Dalsza część trasy pozostanie bez zmian.

Autobusy odjeżdżające z przystanku Rydułtowy-Mańczyk w kierunku przystanku Rydułtowy-Kowalski rozpoczną objazd od przystanku Rydułtowy-Bednorz poprzez nawrót na skrzyżowaniu z ul. Sportową i ponownie obsłużą przystanek Rydułtowy-Bednorz w kierunku Raciborza. Dalszy odcinek trasy będzie przebiegał ul. Raciborską i ul. Radoszowską do przystanku Radoszowy-Kaplica. Dalsza część trasy pozostanie bez zmian.

Na czas trwania objazdu, z obsługi linii 223 zostaną wyłączone przystanki Radoszowy-Spółdzielnia, Niewiadom-Boisko i Niewiadom-Szkoła.

Od 13 czerwca zmianie ulegnie też rozkład jazdy linii 223. Kurs w dni robocze z Dworca Autobusowego w Wodzisławiu przesunięty zostanie z godz. 11:20 na godzinę 11:35.

Za modernizację ul. Radoszowskiej (etap II i III) odpowiada firma Skanska SA Warszawa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Zadanie realizowane jest za kwotę 1 390 375,25zł. Termin wykonania prac budowlanych upływa 8 listopada 2016 roku i do tego czasu spodziewane są utrudnienia w kursowaniu autobusów na remontowanym odcinku.

kk