Kędzierzyn-Koźle: Ciągle brak chętnego na zakup Sławięcickiego Internatu

4
17
kędzierzyn-koźle

Powiat nadal poszukuje nowego właściciela dla budynku byłego internatu w Sławięcicach. Kolejny raz obniżono jego cenę. W najbliższym przetargu, zaplanowanym na 5 sierpnia, trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 1426 metrów kwadratowych wraz z kawałkiem zabytkowego parku (0,33 ha) będzie można nabyć za cenę wywoławczą w wysokości pół miliona złotych.
– Budynek z zewnątrz nie wygląda zbyt ciekawie, ale w środku wciąż jest piękny – mówi starosta Małgorzata Tudaj – Zwiększyliśmy działkę o część zabytkowego parku, można w nim wytyczyć alejki, postawić ławeczki, ale chętnych wciąż nie ma. Z gospodarskiego punktu widzenia oddałabym tę działkę za wdowi grosz, tylko po to, by mieć pewność, że ktoś zagospodaruje ten obiekt.
Włodarze powiatu nie ukrywali, że liczyli na zainteresowanie ze strony podmiotów prowadzących domy spokojnej starości, jednak ich nadzieje okazały się płonne. Do tej pory żaden reprezentant tej branży nie wyraził chęci wykorzystania własności powiatu pod swoją działalność.
– Niestety, obecnie sytuacja na rynku budowlanym wygląda tak, że coraz częściej łatwiej i taniej jest wybudować nieruchomość od podstaw niż adaptować pod działalność istniejący budynek, który wymaga gruntownych remontów – tłumaczy wicestarosta Józef Gisman.
Po kilku nieudanych próbach sprzedaży, starostwo postanowiło zwiększyć zasięg poszukiwań nabywcy. Ogłoszenie o sprzedaży budynku trafiło na łamy ogólnopolskiej prasy.

MN
fot. Starostwo Powiatowe w KK