Prezydent Wodzisławia Śląskiego wyróżniony „Perłą Samorządu”

1
28
Perły Samorządu 2016: Mieczysław Kieca - Wodzisław Śląski

Uroczysta gala "Pereł Samorządu" odbyła się 24 maja, w Teatrze Kamienica w Warszawie. Dokonując wyboru najlepszych wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast, kapituła konkursu wzięła pod uwagę takie kryteria jak: strategiczna wizja rozwoju gminy, sposób zarządzania urzędem, aktywna współpraca ze społecznością lokalną, a także największe sukcesy w minionym roku. Najlepszych włodarzy wybierano w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, miasto do 100 tys. mieszkańców oraz miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. W kategorii miasta do 100 tys. mieszkańców, prezydent Wodzisławia Śląskiego uplasował się na 6. miejscu.

– Dziękuję za tę nagrodę. To kolejne, ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale też dla całego Wodzisławia Śląskiego. Za sukcesami naszego miasta stoi sztab ludzi, między innymi mieszkańców i przedsiębiorców, z którymi konsultujemy podejmowane inicjatywy. To dzięki nim wyznaczamy główne kierunki rozwojowe naszego miasta i w skuteczny sposób je realizujemy – powiedział Mieczysław Kieca.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.