Policjanci zadbają o „Bezpieczny weekend” na drogach całego kraju

3
20
KPP Wodzisław, Polska: Akcja

Policyjne działania pod kryptonimem "Bezpieczny weekend" rozpoczęły się już dzisiaj, o godz. 6:00 i potrwają do 30 maja, do godz. 6:00. W tym czasie, na drogach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policjantów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować również ich stan trzeźwości, stan techniczny prowadzonych pojazdów oraz sprawdzą, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na trasach pojawią się także radiowozy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

Policjanci przypominają również, by przed wyruszeniem w drogę pamiętać o właściwym zabezpieczeniu mieszkania: –  Nie ma, niestety, idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu nasze klucze. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy – proponują policjanci, życząc jednocześnie wszystkim przyjemnego i bezpiecznego weekendu.

kk