Wodzisławskie Trzy Wzgórza wyróżnione w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2016!

1
15
Top Inwestycje Komunalne 2016 - Wodzisław - Trzy Wzgórza

Zwycięzców piątej edycji ogólnopolskiego plebiscytu wyłoniła Rada Konsultacyjna pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz czytelnicy serwisu Portalsamorzadowy.pl.

Jedno z 10 równorzędnych wyróżnień w konkursie otrzymał między innymi Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza", największa atrakcja Wodzisławia Śląskiego, całego powiatu i okolic.

– To świetna wiadomość! Zdobyliśmy nagrodę w prestiżowym konkursie, mamy jedną z najlepszych inwestycji w kraju – mówi Mieczysław Kieca. – Bardzo się cieszę. To duże wyróżnienie, dzięki któremu o naszym parku usłyszy wielu ludzi z całego kraju. Ta nagroda jest dla mnie kolejnym dowodem na to, że warto było podjąć trud tak niełatwej budowy i że w Wodzisławiu Śląskim udało nam się stworzyć miejsce wyjątkowe – dopowiada prezydent.

Top Inwestycje Komunalne 2016 musiały spełniać takie kryteria, jak efekt prorozwojowy inwestycji, skala inwestycji w odniesieniu do możliwości finansowych jednostki samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.) oraz aktywne gospodarowanie majątkiem.

Statuetki Top Inwestycji Komunalnych 2016 zostaną wręczone podczas gali towarzyszącej VIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, 19 maja br. o godz. 18.30, w sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wyróżnienie odbierze osobiście prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

kk