Wodzisław: Zrób sobie wycieczkę po mieście z audioprzewodnikiem

2
19
Wodzisław, PIT: Zrób sobie wycieczkę - wypożycz audioprzewodnik

3 maja, wodzisławski Punkt Informacji Turystycznej będzie czynny w godzinach od 10:00 do 17:00. Zachęcamy, by w tym dniu skorzystać z oferty PIT i udać się na wyjątkową wycieczkę po wodzisławskiej starówce z audioprzewodnikiem.

Audioprzewodnik to małe, poręczne i proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu możemy zwiedzić nawet te miejsca, w których znajdujemy się po pierwszy, bez obaw o zgubienie drogi. Audiowycieczkę, na wzór żywego przewodnika, prowadzi lektor. Informacje przez niego przekazywane nie są przeładowane i stanowią ciekawą opowieść o Wodzisławiu Śląskim. Czas trwania zwiedzania z audioprzewodnikiem to około 30 minut.

Korzystając z oferty, dowiemy się, kto był założycielem miasta, czy gdzie mieściła się nieistniejąca już synagoga. Na odkrywanie Wodzisławia można wybrać się w gronie rodzinnym lub przyjaciół, ponieważ PIT posiada 10 takich urządzeń.

Za wypożyczenie audioprzewodnika pobierana jest zwrotna kaucja. Dodatkowo istnieje możliwość ściągnięcia audiowycieczki na urządzenie mobilne pod tym linkiem.

Punkt Informacji Turystycznej w Wodzisławiu Śląskim mieści się w siedzibie Muzeum, przy ul. Kubsza 2, tel. (32) 724 82 32, e-mail: [email protected]

2 maja PIT, podobnie jak Wodzisławskie Centrum Kultury, będzie nieczynny.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.