Kędzierzyn-Koźle: ”Perspektywy” doceniły nasze gimnazja

4
16
 ''Perspektywy
– Aż cztery placówki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zanotowały skok w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych, który przygotowywany jest przez „Perspektywy” – poinformował Adam Lecibil,rzecznik Starostwa Powiatowego. 
Gratulacje z rąk kuratora odebrali przedstawiciele kędzierzyńskiej oświaty.
Z 378 na 288 miejsce awansowało II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, co dało mu szóste miejsce w województwie i srebrną tarczę najlepszych liceów w kraju. Wśród techników najwyższe miejsce zanotował Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, plasując się na 9 pozycji w województwie i 177 w Polsce. To awans z 284 miejsca. Zatem obie placówki odnotowały skok o ponad 100 pozycji.
Technikum Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja znalazło się na 250 miejscu i 16 w województwie. Skok zanotowało też technikum Zespół Szkół nr 1, które zajęło 286 pozycję w kraju i 17 w województwie. Tu awans spoza 300-setki. W rankingu Perspektyw Technika 2016 Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich uzyskał pierwsze miejsca w Polsce w rankingu egzaminów zawodowych uzyskując tytuł „Szkoły Mistrzów” w zawodzie technik budownictwa, technik usług fryzjerskich i technik ekonomista". W rankingu na 397 miejscu sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, co dało placówce 9 lokatę na Opolszczyźnie i brązową tarczę jakości. Technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zanotowało z kolei 18 pozycję w województwie.
Ranking „Perspektyw” został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.
 
KS
 
Fot. Starostwo Powiatowe