Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Wodzisławiu: Zagrali dla Wiktorii

2
35
Wodzisław, Budowlanka: Turniej piłki nożnej - zagrali dla Wiktorii Cuber

W tym roku, uczestnicy rozgrywek pomagali uczennicy klasy pierwszej ZST, Wiktorii Cuber, która choruje na nieuleczalną chorobę, jaką jest stwardnienie rozsiane. Zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na bieżące leczenie i rehabilitację uczennicy "Budowlanki”. W trakcie najbliższego tygodnia zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli ZST przeprowadzi także Samorząd Uczniowski. Ponadto, uczeń szkoły Remigiusz Wierzgoń, znany wszystkim jako youtuber "REZI”, postanowił również przyłączyć się do akcji i przeznaczył 1500 złotych na dalsze leczenie i rehabilitację Wiktorii. Ostateczna kwota pieniędzy, jaka zostanie przekazana na leczenie uczennicy, będzie znana po zakończeniu zbiórki w szkole.

Sobotni turniej piłki nożnej otworzył starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka wspólnie z dyrektorem ZST Czesławem Pieczką. Następnie głos zabrała bohaterka turnieju – Wiktoria Cuber wraz z rodzicami, którzy osobiście podziękowali organizatorom i zawodnikom drużyn za okazaną pomoc.

W rozgrywkach wzięło udział 8 amatorskich drużyn z terenu powiatu wodzisławskiego: "Prawnicy”, "Radoszowy”, "Pivexin Team”, "Wicher Wilchwy”, "Stodoła”, "Jorgusie”, "Strażacy” oraz "Nauczyciele ZST i przyjaciele”. W sumie było to aż 80 zawodników. Po emocjonujących meczach grupowych, najlepsze drużyny walczyły w finale o miejsca na podium. W turnieju zwyciężyli "STRAŻACY”, którzy w meczu finałowym pokonali 4:3 "STODOŁĘ”. Trzecią pozycję na podium zajął "WICHER WILCHWY”, wygrywając z drużyną "PRAWNIKÓW” 3:0. Królem strzelców został Tomasz Mostowski – zawodnik zespołu "WICHER WILCHWY”.

Puchary i upominki najlepszym drużynom wręczyła osobiście Wiktoria Cuber wraz z rodzicami, wicestarostą – Grzegorzem Kamińskim, dyrektorem ZST Czesławem Pieczką i sędzią głównym sobotnich zawodów – Czesławem Rychlikiem. Organizatorami Turnieju byli: Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., Samorząd Uczniowski ZST i Rada Rodziców przy ZST.

kk
Fot. ZST Wodzisław Śl.