Uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” z kolejnymi olimpijskimi sukcesami

2
35
Zespół Szkół Technicznych, Budowlanka - Wodzisław Śląski

Paweł Długosz i Patrycja Stukator okazali się najlepsi wśród 56 najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy przyjechali do Łodzi, gdzie w dniach 8-10 kwietnia  przeprowadzony został ostatni, ogólnopolski etap Olimpiady Wiedzy Technicznej. Paweł wywalczył złoto w grupie elektryczno-elektronicznej, a Patrycja nie miała sobie równych w grupie mechaniczno-budowlanej. Tuż za podium, w grupie mechaniczno-budowlanej, znalazł się również trzeci uczeń ZST, Adrian Katryniok, który, dzięki zajęciu 4. miejsca, również zdobył tytuł laureata olimpiady.

Zwycięscy uczniowie oraz ich opiekunowie zaproszeni zostaną na uroczyste zakończenie XLII edycji OWT, które odbędzie się 14 maja w Warszawskim Domu Technika.


W przypadku Pawła Długosza to już drugie olimpijskie złoto w tym roku szkolnym – Paweł triumfował bowiem w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA, o czym pisaliśmy już tutaj. Patrycja z kolei wywalczyła przed kilkoma tygodniami czwarte miejsce w ogólnopolskich zawodach budowlanych (uczennica ZST uplasowała się tuż za podium na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych).

kk
Fot. zstwodzislaw.net