Wodzisław: W Starostwie Powiatowym spotkali się włodarze samorządów lokalnych

2
21
Powiat Wodzisławski: Spotkanie samorządowców

Spotkanie włodarzy i przedstawicieli wszystkich samorządów lokalnych, starosta Ireneusz Serwotka zorganizował 18 kwietnia, w ramach Konwentu Miast i Gmin Powiatu Wodzisławskiego.

Uczestnicząca w spotkaniu dyrektor powiatowych szpitali, Dorota Kowalska wraz z wicestarostą Grzegorzem Kamińskim przedstawili bieżącą sytuację finansową i organizacyjną PP ZOZ, a także problemy związane z trwającym sporem zbiorowym. Szczegółowo omówiono też sprawę zakupu karetek ratunkowych. Włodarze gmin, w trosce o mieszkańców, zapewnili o swojej przychylności dla przedsięwzięcia i zadeklarowali przedstawienie sprawy na forum rad miejskich i gminnych. Prezydent Wodzisławia Śl. przypomniał też, że w mieście już podjęto decyzję o przekazaniu na ten cel 50 tys. zł. Ze względu na sytuację finansową PP ZOZ potrzebne jest jednak wsparcie również innych samorządów.

W dalszej części spotkania członek zarządu powiatu Danuta Maćkowska poruszyła sprawy dotyczące oświaty, szczegółowo omawiając m.in. ofertę edukacyjną powiatowych szkół. Prezydent Mieczysław Kieca przybliżył z kolei zebranym temat Drogi Głównej Południowej i koordynacji działań w tym zakresie. Pozostając w tym temacie, starosta Ireneusz Serwotka zadeklarował, że zarząd powiatu planuje zwrócić się do rady powiatu o zgodę na przystąpienie przez starostwo do tego przedsięwzięcia w charakterze jednego z partnerów.

Inf. nadesłana
kk
Fot. Starostwo Powiatowe