WCK: Alicja ponownie przeniesie widzów do Krainy Czarów

2
22
WCK Wodzisław: Teatr Szydło

Kot Dziwak, pan Gąsienica, Tulidildi i Tulidyldam, Niby-żółw i Szalony Kapelusznik… Któż z nas nie zna tych barwnych postaci? 24 kwietnia, aktorzy Teatru Szydło ponownie przeniosą nas w magiczny świat "Alicji w Krainie Czarów".

Alicja, spędzając leniwie czas ze swoją siostrą, widzi Białego Królika w ubraniu, niosącego zegarek kieszonkowy. Podąża za nim w głąb króliczej nory i spada głęboką studnią. Po bezpiecznym lądowaniu, w długim przedsionku znajduje stół ze złotym kluczem. Szukając dziurki, do której pasowałby klucz, znajduje małe drzwiczki, a za nimi piękny ogród. Jest jednak za duża, by się przez nie przecisnąć. W końcu znajduje małą butelkę z etykietą WYPIJ MNIE, wypija i zmniejsza się. Niestety klucz zostawiła na stole i teraz nie może go dosięgnąć. W końcu odkrywa i zjada ciastko z napisem ZJEDZ MNIE… I to dopiero początek jej przygód…

Reżyseria: Dorota Krawczyk
Kostiumy: Jadwiga Pławna, Katarzyna Redka
Scenografia i rekwizyty: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik
Światło: Jerzy Bularz
Dźwięk: Sebastian Załęski

Obsada: Natalia Sikora, Aleksandra Pająk, Przemysław Koszowski, Marta Łyszczarz, Paulina Błędowska, Sonia Wujka, Patrycja Majdak, Radosław Komenda, Paulina Kałuża, Karolina Żydek, Amadeusz Niemiec

Rodzinne Spotkania z Teatrem rozpoczną się punktualnie o godzinie 16:00. Już o godz. 15.00 zaplanowano z kolei bezpłatny cykl "Bawmy się razem" – tym razem, chętni uczestnicy wprowadzeni zostaną w artystyczny świat, dzięki warsztatom prowadzonym przez Julię Adamczyk, właścicielkę Galerii Tygiel Rozmaitości.

Bilety w cenie 16 zł można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek – wtorek – czwartek – piątek 12:00 – 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend – na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.

kk