Wodzisław: Zmiana w programie 1 ForBS! Nie przyjedzie Jerzy Buzek

2
29
Wodzisław: Jerzy Buzek nie będzie obecny na 1 Forum Biznesowym

Prof. Jerzy Buzek na swoje zastępstwo wyznaczył dr inż. Janusza Steinhoffa, doktora nauk technicznych i specjalisty z zakresu przeróbki kopalin. Steinhoff to absolwent i długoletni pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. W latach 1975-1990 asystent i adiunkt w Instytucie Przeróbki Kopalin Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej. Autor wielu publikacji z zakresu ekonomii, górnictwa i energetyki. Jest założycielem i działaczem podziemnych struktur uczelnianych NSZZ Solidarność. Poseł na Sejm X, I i III kadencji. W latach 1990-1994 pełnił funkcję Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego. W latach 1996-1997 Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Od 31 października 1997 do 19 października 2001 zajmował urząd ministra gospodarki w rządzie Jerzego Buzka, od czerwca 2000 był również wicepremierem, a od lipca 2001 tymczasowym kierownikiem Ministerstwa Łączności. Pełnił funkcję członka rad nadzorczych m.in. JSW SA, CHZW Węglozbyt i Pol-AquaSA. Członek rady nadzorczej IDS-BUD, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Senior Advisor w Roland Berger Strategy Consultants. W 2005 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Treść oficjalnego oświadczenia Jerzego Buzka, wyjaśniającego jego nieobecność na 1 ForBS, publikujemy poniżej.

Szanowny Panie Prezesie, Drodzy Uczestnicy I Forum  Biznesu w Wodzisławiu Śląskim,

Składam Wam wyrazy najwyższego szacunku, za pracę włożoną w przygotowanie forum biznesu w Wodzisławiu Śląskim. Wiem, jak ważne sprawy mamy do omówienia i zdaję sobie sprawę z ich wagi. Niestety, ale nie mogę być wśród Was, bowiem przyjąłem zaproszenie J.E. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i w tym samym czasie będę uczestniczył w  uroczystościach związanych z obchodami 1050-lecia Chrztu Polski, które odbędą się  w Poznaniu.

Na moją osobistą prośbę, przygotowane przeze mnie tezy przedstawi mój przyjaciel, a zarazem niekwestionowany autorytet w sprawach gospodarczych, dr inż. Janusz Steinhoff.

Jestem przekonany, że uda Nam się spotkać w najbliższym czasie – może nawet podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, żeby kontynuować rozpoczęty przez Was dyskurs.

Z wyrazami szacunku,
Jerzy Buzek

Więcej o 1 Forum Biznesowym w Wodzisławiu Śląskim przeczytać możecie tutaj.

kk
Fot. buzek.pl