Kolejne sukcesy zawodników UKS „Trójka Radlin”

3
94
UKS

W dniach 2-3 kwietnia 2016 r. w Ogólnopolskim Turnieju w szpadzie w Katowicach – IX Memoriał Jerzego Janikowskiego zawodniczki oraz zawodnicy UKS “Trójka Radlin” osiągnęli świetne wyniki, zdobywając aż 3 złote medale i 1 srebrny.

W szpadzie kobiet w najmłodszej kategorii (6-10 lat):
Liliana Porwoł – I MIEJSCE,
Kaja Rail – V MIEJSCE.

W kategorii najstarszej (13, 14 lat):
Aleksandra Kuśka – I MIEJSCE.

W szpadzie mężczyzn w najmłodszej kategorii (6-10 lat):
Igor Lewandowski – VI MIEJSCE.

W średniej kategorii (11, 12 lat):
Krzysztof Bezuch – II MIEJSCE.

W najstarszej kategorii (13, 14 lat):
Sebastian Mandrysz – I MIEJSCE.

Jedna z młodszych zawodniczek, Liliana Porwoł, która w sobotę, 2 kwietnia, startowała i wygrała Ogólnopolski Turniej w Katowicach, dzień później brała udział w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym – Memoriał Antoniego Aszkiełowicza w Pobierowie, gdzie również pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i zdobyła I MIEJSCE!

W kolejny weekend, tj. 9.04.2016 r., w Skawinie odbył się I z III Pucharów Żubrów, Turniej w szpadzie. Na planszach w szpadzie kobiet walczyły Marta Krause i Agata Kotulska (kat. Młodzik), Marianna Kotulska (kat. Skrzat), Oliwia Mężyk, Kaja Reil, Wiktoria Szolc, Liliana Porwoł oraz Maria Małozięć (kat. Zuchy). Natomiast w szpadzie mężczyzn klub reprezentowali Sebastian Mandrysz (kat. Młodzik), Tymoteusz Huwer, Igor Lewandowski, Piotr Spandel (kat. Zuch), Krzysztof Bezuch oraz Paweł Spandel (kat. Dzieci). Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w swoich kategoriach poradzili sobie świetnie, uzyskując w szpadzie kobiet:

Maria Małozięć – miejsce III,
Liliana Porwoł – miejsce VI,
Kaja Rail – miejsce VII,
Marianna Kotulska – miejsce VIII.

W szpadzie mężczyzn:
Igor Lewandowski – miejsce I,
Sebastian Mandrysz – miejsce II,
Krzysztof Bezuch – miejsce VIII.

Dzień później, czyli 10.04.2016 r., Liliana Porwoł walczyła na warszawskich planszach na II Międzynarodowym Turnieju Dzieci – Warszawska Syrenka. W turnieju tym zawodniczka zdobyła finałowe VIII miejsce.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

kk