Kędzierzyn-Koźle: W roli głównej Mariusz Wach

2
71
W roli głównej pięści Mariusza Wacha
Po 10 latach zawodowy boks wraca do Kędzierzyna-Koźla. 14 maja w hali „Azoty” wystąpi dwumetrowy Mariusz „Viking” Wach, były pretendent do tytułu mistrza świata największych federacji. 
Bokser zaliczany jest do światowej czołówki w kategorii ciężkiej. To pięściarz, który wciąż marzy o drugiej szansie mistrzowskiej. W listopadzie ubiegłego roku przegrał z  Aleksandrem Powietkinem. Walka w Kędzierzynie-Koźlu w której zmierzy się z Brazylijczykiem Marcelo Luizem Nascimento będzie jego powrotem na ring po kilkumiesięcznej rehabilitacji. Majowy "Bulweld Boxing Night" będzie dla Wacha ważnym testem i rozgrzewką przed występem na jesiennej gali Polsat Boxing Night. 
Fani boksu obejrzą sześć profesjonalnych pojedynków. Promotor Mariusz Grabowski wystawia niemal wszystkich swych najlepszych zawodników i pochodzącą z Ukrainy, a trenującą na co dzień w podwarszawskich Łomiankach znakomitą Sashę Sidorenko.
Wszyscy mają świetne rekordy, które będą chcieli poprawić w Kędzierzynie-Koźlu: Mariusz Wach 31-2, drugi z "ciężkich" Marcin Siwy 14-0, Nikodem Jeżewski 12-0-1, Michał Gerlecki 12-1, Robert Parzęczewski, 10-1, Sasha Sidorenko 3-0.
Organizatorem gali jest Mariusz Grabowski, prezes grupy Tymex Boxing Promotion, we współpracy z władzami miasta. Bilety są już w sprzedaży. Można je kupić na eBilet.pl. Galę pokaże Polsat Sport.
 
KS
 
Foto. Urząd miasta