Pobicie w Radlinie! Chuliganom nie spodobała się koszulka 28-latka

1
46
Radlin: Chuligani pobili go za koszulkę

W środę, ok. godz. 11.00, policjanci zostali skierowani na ul. Rydułtowską w Radlinie, gdzie miało dojść do rozboju. Gdy przybyli na miejsce, zastali pobitego 28-latka. Mężczyzna opowiedział funkcjonariuszom o zajściu, a na miejsce zostało wezwane pogotowie.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że, gdy stał na przystanku autobusowym, podjechał samochód, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich podbiegł do 28-latka, zaczął go bić i kopać po całym ciele. Gdy mężczyzna leżał już na ziemi, oprawcy zdarli z niego koszulkę i uciekli.

Jak się okazało, przyczyną, dla której zaatakowali 28-latka, była koszulka mężczyzny z barwami nielubianego przez sprawców pobicia klubu piłkarskiego.

Po krótkiej analizie monitoringu udało się ustalić markę pojazdu, którym poruszali się sprawcy. Do dwóch godzin jeden z nich był już w rękach policji. Zatrzymanie drugiego ma być tylko kwestią czasu.

42-latkowi, za dokonanie rozboju z pobudek chuligańskich, grozi nawet do 12 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano już dozór policji.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.