Nielegalne wysypisko w Połomi: Mieszkańcy zatrzymali kolejne tiry ze śmieciami!

5
71
Połomia: Ogromne wysypisko śmieci! Właścicielem nieruchomości jest JSW

Okoliczni mieszkańcy oraz pracownicy firmy prowadzącej w tym miejscu rekultywację zatarasowali swoimi samochodami drogę ciężarówkom, które kolejny raz przyjechały w to miejsce, by nielegalnie porzucić odpady. Kierowcy firmy transportowej z Cieszyna czuli się bezkarni do tego stopnia, że wyrzucali śmieci na oczach ludzi, nie zważając na nagrywające ich postępowanie telefony komórkowe.

– Takie zachowanie nie mieści się w głowie. Mam nadzieję, że policja podejmie teraz szybkie kroki zmierzające do ukarania winnych. Dziękuję również mieszkańcom, którzy byli na miejscu, za okazaną odwagę i determinację. Bardzo to doceniam – mówi wójt Mirosław Szymanek.

Pierwszy sygnał o nielegalnym wysypisku Urząd Gminy Mszana otrzymał kilka dni temu. Pod hałdą znaleziono kilkanaście wywrotek śmieci, zebranych w pryzmach. O przeprowadzonej w tym miejscu wizji lokalnej pisaliśmy już tutaj.

Właścicielem nieruchomości jest Jastrzębska Spółka Węglowa – i to ona miała podjąć dalsze kroki w sprawie usunięcia nielegalnego wysypiska. Póki co jednak, 6 kwietnia, w biały dzień (ok. godz. 18.00) na miejsce przyjechały kolejne ciężarówki z odpadami…

Postępowanie w sprawie nielegalnego wysypiska prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim.

kk
Fot. UG Mszana