Kędzierzyn-Koźle: Piast wyszkoli młodych piłkarzy

0
15
Piast wyszkoli młodych piłkarzy
7 kwietnia w kędzierzyńskim starostwie spotkali się i podpisali porozumienie o współpracy – prezes Piasta Adam Sarkowicz i szef RTS Odry Wojciech Prajs. Założeniem jest szkolenie młodych piłkarzy na wyższym poziomie niż lokalny. Wspólne treningi czy sparingi grup młodzieżowych oraz staże trenerskie w Gliwicach pozwolą ten poziom podnieść. 
-Bywa tak, że utalentowani zawodnicy z mniejszych ośrodków nie potrafią przebić się w dużych klubach. Dla młodego piłkarza udział w testach często wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym. Grając pod presją nie każdy jest w stanie pokazać pełnię swoich umiejętności. Mam nadzieję, że dzięki trwałej współpracy uda nam się uniknąć takich sytuacji i najzdolniejsi zawodnicy będą mogli kontynuować swoją karierę w Piaście – powiedział prezes Odry Wojciech Prajs.
Obecnie Piast Gliwice ma w składzie wielu młodzieżowych reprezentantów Polski. Ponadto kilku występuje na wypożyczeniach w innych klubach. Dzięki tej współpracy ma ich być jeszcze więcej. – Priorytetem w następnych latach jest wychowanie przez sport. To – mamy nadzieję – sprawi, że piłka nożna wróci na nasze boiska na wielką skalę, jak kiedyś Chemik Kędzierzyn-Koźle. Teraz potrzebujemy pomocy i mamy nadzieję, że nasza piłka zostanie wzmocniona. Kontakt z doświadczonymi partnerami to na pewno duży plus. Gliwice to dobry partner – podkreslił wicestarosta Józef Gisman.
Aktualnie w Odrze trenuje 150 młodych zawodników. Klub szkoli przedszkolaków, młodzież do najstarszej kategorii juniorów włącznie. Treningi w Piaście to dla młodych piłkarzy krok dalej, szansa na zaistnienie w profesjonalnym futbolu.
 
KS
 
Foto. Starostow powiatowe