1 ForBS – Praca w zasięgu ręki!

2
21
I Forum Biznesowe - Wodzisław Śląski

1 ForBS w Wodzisławiu Śląskim, przebiegające pod hasłem "Myśl globalnie, działaj lokalnie", zaplanowano na 15 kwietnia. W tym dniu, cztery firmy zrzeszone w wodzisławskiej Izbie Gospodarczej przygotują swoje stanowiska na parkingu hotelu Amadeus, a na nich, w godz. od 10.30 do 15.30, poznać można będzie nie tylko same firmy i ich produkty, ale także – przyjrzeć się oferowanym stanowiskom pracy. Na stoiska zaprasza się uczniów szkół średnich, a szczególnie – tegorocznych absolwentów oraz wszystkie osoby, które są chętne do pracy i nauki.

Firma PREVAC to producent zaawansowanych aparatur naukowo-badawczych służących do tworzenia nowych materiałów i technologii poprzez eksplorację właściwości fizyko-chemicznych materiałów w warunkach wysokiej i ultra-wysokiej próżni. Na stoisku firmy będzie można zobaczyć drobne komponenty:  transfer liniowy,  komorę próżniową z oświetleniem ledowym, dema komponentów: X-ray i UV, wagę kwarcową, manipulator 1-osiowy Z-slide.

Firma obecnie  poszukuje osób na stanowisko:
– automatyk,
– programista PLC,
– informatyk,
– asystent administratora sieci teleinformatycznej,
– serwisant,
– referent ds. celnych.

Firma ALUMAST S.A. to jeden z największych producentów słupów oświetleniowych i masztów flagowych w Polsce. ALUMAST S.A. jest wiodącym producentem kompozytowych i aluminiowych rozwiązań oświetleniowych i konstrukcyjnych dla branży energetycznej, kolejowej, infrastruktury drogowej oraz reklamowej. Spółka rozwija się dynamicznie nie tylko w Polsce, ale również dostarcza swoje rozwiązania do krajów na całym świecie.
ALUMAST S.A. powołał spółkę Energy Composites Sp. z o.o., której podstawowym celem jest dystrybucja kompozytowych słupów energetycznych – niskiego i średniego napięcia – oraz osprzętu stalowego i kompozytowego przeznaczonego dla słupów energetycznych.
Na stoisku ALUMAST prezentowane będą: innowacyjny słup oświetleniowy SMARTPOLE, kompozytowe słupy świetlne ze wzorem, słup łamany, żerdź kompozytowa, kratownica oraz systemy reklamowe w tym m.in. maszty flagowe.

Firma obecnie poszukuje osób na stanowisko:
– pracownik działu produkcji,
– laminiarz,
– inspektor jakości,
– elektryk/elektromonter,
– specjalista ds. funduszy europejskich i krajowych.

Firma Damatic to dynamicznie rozwijająca się w firma w branży przemysłowej, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz automatyzacji produkcji. Dzięki wielu wdrożeniom robotów przemysłowych, firma Damatic została doceniona i otrzymała certyfikat oficjalnego integratora robotów niemieckiej firmy KUKA w Polsce. Na stoisku będzie można zobaczyć najnowszego robota przemysłowego LBR iiwa, dzięki któremu po raz pierwszy człowiek i maszyna mogą w ścisłej współpracy rozwiązywać zadania wymagające najwyższej precyzji.

Firma obecnie poszukuje osób na stanowiska:
– konstruktor,
– programista robotów KUKA,
– programista PLC,
– serwisant

Firma POL-EKO-APARATURA istnieje na polskim rynku od 1990 roku – w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 25-lecia. Jest największym polskim producentem wyposażenia laboratoryjnego – cieplarek, inkubatorów, suszarek, chłodziarek, zamrażarek, komór klimatycznych itd. Posiada w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń – o zróżnicowanej wielkości (15 – 1500 l), zakresie temperatury (-85 … +300oC), z bardzo bogatym wyposażeniem dostępnym na życzenie Klienta. Urządzenia firmy sprzedawane są do ponad 80 krajów na całym świecie. Od kilku lat w ofercie są również metalowe meble laboratoryjne oraz dygestoria. Firma wyposażyła wiele laboratoriów w kraju i za granicą, w tym m. in. laboratoria Swarovski w Wiedniu. Od 2004 roku posiada potwierdzony certyfikatem System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001. Dysponuje również Laboratorium Pomiarowym, posiadającym akredytację PCA, m.in. na wzorcowanie komór termostatycznych i klimatycznych, termometrów elektrycznych i elektronicznych.

Firma obecnie poszukuje osób na stanowiska:
– informatyk,
– programista,
– informatyk administrator sieci,
– elektronik,
– automatyk,
– operator CNC,
– konstruktor.

15 kwietnia, w godz. od 10.30 do 15.30 – przyjdź i sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie!

Więcej o ForBS czytaj tutaj.

Głównym organizatorem ForBS jest Izba Gospodarcza, strategicznie wspomagana przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.


Zadanie jest współfinansowane z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Gazeta Informator oraz portal raciborz.com.pl.


kk