Wodzisław: Uczeń ZST laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA

1
46
ZST Wodzisław - EUROELEKTRA Gdynia

Paweł Długosz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., pozytywnie przeszedł przez wcześniejsze dwa etapy zmagań konkursowych – szkolny i okręgowy, by ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Zajmując pierwsze miejsce w kraju, Paweł zapewnił sobie nie tylko celujące oceny z wszystkich przedmiotów zawodowych na tegorocznym świadectwie, ale zagwarantował sobie również możliwość wyboru dowolnej uczelni technicznej w kraju, gdyż jedną z nagród w turnieju był indeks wybranej szkoły wyższej.

Zwycięstwo w  Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA to ważne wydarzenie dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – dotychczas w historii "Budowlanki" wielokrotnie zdarzało się, że uczniowie zajmowali drugie i trzecie miejsca w olimpiadzie oraz zostawali jej laureatami, nigdy dotychczas nie udało się jednak wygrać tych prestiżowych zawodów.

Sukces ucznia "Budowlanki” był możliwy również dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych: Bronisławy Ruteckiej, Kornela Barteczki i Romana Magiery.

Wychowawca ucznia – Marek Gryt opowiada, że Paweł to wszechstronnie uzdolniony młody człowiek o wielu zainteresowaniach, który z powodzeniem łączy edukację z samorealizacją w kontekście zainteresowań wykraczających poza profil wybranego kierunku – na co dzień angażuje się w działania związane z funkcjonowaniem w ramach grupy muzycznej "WarRiot"  (zespół niedawno wydał swą pierwszą płytę) oraz uczęszcza na zajęcia do szkoły muzycznej.

Uczniowie klasy III r cieszą się wraz z kolegą ogólnopolskim sukcesem –  razem  z wychowawcą przygotowali dla Pawła niespodziankę i uroczyście przywitali laureata olimpiady w szkole w dzień po oficjalnym ogłoszeniu wyników.  

Uroczyste ogłoszenie wyników ogólnopolskiej olimpiady odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Inf. nadesłana
publ. kk
Fot. ZST Wodzisław Śl.