Wodzisław: Informator naborowy do szkół ponadgimnazjalnych już dostępny

4
62
Fot. Starostwo Powiatowe

Absolwenci gimnazjów w Informatorze znajdą niezbędne informacje m.in. o szkołach, kierunkach kształcenia, liczbie miejsc, a także o zasadach rekrutacji. Tegoroczne wydanie informatora firmuje okładka zaprojektowana przez uczennicę Liceum Plastycznego, Martynę Milewską.


– Przygotowaliśmy dla Was – absolwentów gimnazjów, jak i Waszych rodziców, informator z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wodzisławski. Mamy nadzieję, że wiedza o rodzajach i typach szkół ponadgimnazjalnych pozwoli Wam dokonać rozsądnego wyboru szkoły, w której będziecie uczyć się zawodu lub przygotowywać do dalszej edukacji na studiach wyższych –  piszą do gimnazjalistów starosta Ireneusz Serwotka i członek zarządu Danuta Maćkowska, nadzorująca Wydział Oświaty.

Pomocą w optymalnym wyborze szkoły służy również Szkolny Ośrodek Karier funkcjonujący w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Szkolnej 1. Dodatkowo, by pomóc gimnazjalistom w podjęciu decyzji o dalszym kształceniu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wodzisławiu Śl. organizuje już po raz czternasty Targi Edukacyjne. W tym roku odbędą się one 21 kwietnia 2016 r., od 10:00 do 16:00, w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Najnowszy Informator naborowy znajdziecie w załączniku poniżej. Wkrótce trafi też do wszystkich gimnazjów na terenie powiatu.

kk