Kędzierzyn-Koźle: Kiedy ruszy budowa Hospicjum?

2
72
Kiedy ruszy budowa Hospicjum?
O utworzeniu kędzierzyńsko-kozielskiego Hospicjum  mówi się od 10 lat. Aż do teraz w tym temacie działo się niewiele. Niedawno gmina wybrała siedzibę, w której powstanie placówka. Ma nią być budynek po byłym przedszkolu w Kłodnicy przy ul. Szymanowskiego. Wcześniej pojawiały się pomysły, by placówkę umiejscowić w część szpitala na ul. Judyma w Śródmieściu, ale pomysł zarzucono. Budynek pomyślnie przeszedł ekspertyzy techniczne. 
– Po niewielkich przeróbkach może w nim powstać hospicjum – zapewnia zastępca prezydenta Artur Maruszczak. 
Jak zapowiadają władze miasta, w kwietniu powinna już być gotowa koncepcja hospicjum. -Jesteśmy w trakcie wykonywania dokumentacji, a z początkiem przyszłego roku chcielibyśmy  zacząć roboty budowlane i adaptacyjne. Zakładamy, że pod koniec 2017 roku będziemy mieli obiekt zrobiony – poinformował Maruszczak.
Równolegle będą prowadzone rozmowy z przyszłym użytkownikiem, a on z kolei będzie dogadywał kwestie formalne z NFZ-etem i przygotowywał część użytkową. Wstępnie można się spodziewać, że placówka zostanie otwarta w 2018 roku. 
– To i tak jest szybko, bo przypominam, że rozmowy na temat powstania hospicjum rozpoczęły się W 2006 roku – dodaje prezydent Sabina Nowosielska.  
 
 
Katarzyna Solarz
 
Fot. Urząd miasta