UM w Rydułtowach zakupił służbowe Ferrari California!

2
63
Fot. UM Rydułtowy

Po pierwsze styl, po drugie prestiż

Ferrari od kilkudziesięciu lat kojarzone jest z niepowtarzalnym stylem i rozpoznawalną linią nadwozia. Przez znawców marki właśnie model California wskazywany jest za wzór elegancji. Subtelne przetłoczenia na masce, dyskretny spoiler i wyważone proporcje to kanon stylu, z którego pozostali producenci mogą tylko czerpać inspirację. Prowadzenie tego samochodu to wielki zaszczyt, a jednocześnie wyzwanie. Z uwagi na niebagatelną moc (460 KM) i prędkość maksymalną (310 km/h) jest to zadanie trudne i odpowiedzialne. Na szczęście Urząd Miasta Rydułtowy dysponuje odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku. Andrzej W. – kierowca z kilkudziesięcioletnim stażem z pewnością okiełzna tego dzikiego włoskiego rumaka. Oficjalnego przekazania kluczyków dokonał Marcin Połomski – Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy. Kluczyki używane będą rzadko, gdyż samochód ten budzi się do życia poprzez naciśnięc ie wielkiego czerwonego przycisku na kierownicy – ten akurat element wzbudził wielką ekscytację na twarzy kierowcy, co w przypadku miłośnika doskonałej włoskiej motoryzacji nie powinno zaskakiwać.

Nowe auto, nowe możliwości

Z punktu widzenia Urzędu Miasta Rydułtowy rozkładany dach oznacza same korzyści. Cykliczny objazd dróg, czy sporządzanie wykazu majątku miasta odbywać może się bez zatrzymywania, co zdecydowanie skraca czas potrzebny na wykonywanie tych czynności, a to przekłada się większą efektywność pracy. Korzyści z nowego samochodu jest zdecydowanie więcej. Fenomenalna prędkość maksymalna znacznie skraca podróż. Dojazd do Urzędu Marszałkowskiego, czy innych instytucji w Katowicach od tej pory trwać będzie tylko kilkadziesiąt minut – wspaniały wynik, którego inne samorządy mogą pozazdrościć.

Egzotyczne materiały i nowoczesne technologie

Ferrari California to jeden z najnowszych modeli w gamie producenta. Oznacza to zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i materiałów, które do niedawna obecne były tylko i wyłącznie w podręcznikach akademickich i na statkach kosmicznych. Dziś możemy na własne oczy przekonać się, że nauka i postęp technologiczny stanowią nierozerwalne połączenie.

Rydułtowy zmieniają się na naszych oczach

– Ferrari California to świetny przykład na to, że styl i technologia mogą iść ze sobą w parze. Mamy nadzieję, że nowy nabytek Urzędu Miasta Rydułtowy spowoduje zmianę wizerunku naszego miasta zdominowanego przez przemysł górniczy, na miasto stawiające na nowoczesne technologie rodem z kosmosu. Nie bez znaczenia jest także kolor. Zamiast tradycyjnej krwistej czerwieni, Ferrari California, które znajduje się na stanie Urzędu Miasta Rydułtowy jest białe, co w zestawieniu z niebieskim kolorem herbu naszego miasta, daje piorunujący efekt – wyjaśnia rydułtowski magistrat.

Sztuka, która inspiruje

– Cel, który przed sobą postawiliśmy jest trudny, a jego realizacja może być długotrwała. Chcemy, aby nowe auto służbowe – Ferrari California stanowiło inspirację dla wszystkich mieszkańców Rydułtów. Pragniemy przez to pokazać, że urzeczywistnienie marzeń jest kwestią otwartą, i wszyscy, którzy wiedzą czego chcą powinni nieustannie dążyć do realizacji postawionych przed sobą zamierzeń. Pewnego dnia się spełnią i jesteśmy pewni, że właśnie TEN dzień będzie najszczęśliwszym w waszym życiu – podsumowują władze Rydułtów.

PRIMA APRILIS!

Pragniemy poinformować, że wczorajsza (01.04) informacja mówiąca o zakupie samochodu służbowego Ferrari California była tylko żartem primaaprilisowym. Wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte tym dowcipem – przepraszamy. Zapewniamy, że Urząd Miasta Rydułtowy nie rozważa zakupu tak drogiego auta służbowego.

Dziękujemy właścicielowi tego wspaniałego samochodu za jego udostępnienie. Możliwość jego poznania i zobaczenia z bliska najdrobniejszych detali była czystą przyjemnością.

źródło: UM Rydułtowy
kk