Kędzierzyn-Koźle: Chemicy ze Sławięcic w ogólnopolskich finałach

5
16
Chemicy ze Sławięcic w ogólnopolskich finałach
Program eliminacji obejmował etap pisemny i ustny, w którym uczestnicy oceniani byli zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym z Zespołu Szkół nr 3 do olimpiady przystąpiła grupa uczniów z klasy technik technologii chemicznej, tym razem drużynowo w składzie: Anna Chrin – klasa III TA oraz Sandra Franecki i Oliwia Gowin z klasy II TA i właśnie ta drużyna będzie przedstawicielem województwa opolskiego w ogólnopolskim finale olimpiady, który odbędzie się w czerwcu w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie.
– Przed nami jeszcze wiele pracy, ale zrobimy wszystko aby godnie reprezentować nasze województwo w etapie ogólnopolskim- mówi Oliwia która zdobyła dla swojej drużyny największą liczbę punktów.
Drużynę do olimpiady przygotowały Anna Ledwig i Zofia Ścisłowska.
-Jesteśmy dumne z naszej młodzieży i bardzo chciałybyśmy powtórzyć ubiegłoroczny sukces naszych chemików, spośród których trzech uczniów uzyskało tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego olimpiady. Dla Anny Chrin, ubiegłorocznej finalistki byłby to tytuł zdobyty po raz drugi – mówią nauczycielki z Kędzierzyna-Koźla.
 
/publ.ks/