Wodzisław: Oszuści posługiwali się cudzymi dowodami osobistymi… W końcu wpadli!

3
21
Fot. KPP Wodzisław Śl.

– Wodzisławscy policjanci rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie po tym, jak na komendę wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące oszustwa przy wypożyczeniu młota udarowego oraz ubijarki. Do oszustw doszło w dwóch różnych placówkach handlowo-usługowych na terenie powiatu wodzisławskiego. Stróże prawa szybko ustalili, iż sprawcami tych wyłudzeń byli ci sami dwaj mężczyźni, którzy przy wypożyczeniu sprzętu posługiwali się cudzymi dowodami osobistymi. W dalszym toku dochodzenia okazało się, iż poszukiwani sprawcy oszustw dopuścili się również podobnych przestępstw w sąsiednich miastach – wyjaśnia wodzisławska policja.

Jak się okazało, za wyłudzeniami mienia o wartości kilkunastu tysięcy złotych stało dwóch mężczyzn – 38-letni mieszkaniec Rybnika oraz jego 21-letni kolega. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już 5 zarzutów. Niewykluczone jednak, że postawione zostaną im kolejne.

Młodszy z oszustów trafił już do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany za wcześniej popełnione przestępstwa. 38-latek został objęty dozorem policyjnym. Sprawcom grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.