Przed nami finał Festiwalu Piosenki „Niezapominajka” w Rydułtowach

2
37
Fot. Starostwo Powiatowe

Krzysztof Klenczon to prawdziwa legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Lider "Czerwonych Gitar” i "Trzech Koron” jest autorem takich hitów, jak "Kwiaty we włosach”, "Taka jak ty”, "Nikt na świecie nie wie”, "Wróćmy na jeziora”, "Historia jednej znajomości”, "Biały krzyż”, "Dziesięć w skali Beauforta”, "Powiedz stary gdzieś ty był” i wielu, wielu innych. Pamięci jego i jego twórczości poświęcono 8. edycję Festiwalu Piosenki "Niezapominajka", organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

Rydułtowski festiwal to nie tylko przegląd twórczości artystów polskiej estrady, którzy już odeszli, ale także – konkurs wokalny dla młodzieży i studentów z terenu powiatu wodzisławskiego i ościennych.

1 kwietnia, na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury zaprezentują się zwycięzcy tegorocznych festiwalowych eliminacji: Karol Szymura, Monika Syrek, Karolina Marek, Dominika Sławik, Aleksandra Korus, Victoria Zondlo, Wirginia Chlebowska i Agata Konofał. Młodzi artyści zaprezentują się przy akompaniamencie zespołu muzycznego, a oceny ich popisów wokalnych dokona profesjonalne jury. Gościem specjalnym festiwalu będzie zespół DPSA.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

kk