Kędzierzyn-Koźle: Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

3
33
Fot. Starostwo Powiatowe
-Bardzo cieszę się ze zdobycia tego stypendium. To dodatkowa motywacja, aby jeszcze bardziej się starać. Jeździectwo nie jest tanim sportem. Kolejne środki na pewno więc się przydadzą – mówiła m.in. Jagoda Dąbrowska, która ma na swoim koncie złoty medal Pucharu Polski w ujeżdżeniu.
Podczas uroczystości w II Liceum Ogólnokształcącym za szczególne osiągnięcia w zakresie kultury i sportu nagrody otrzymali również Mateusz Gibaszek, Aneta Komor, Marta Hasny, Magdalena Giet, Dominik Foltyn, Wojciech Tofil, Kamil Semeniuk i Patryk Schutze. Wszyscy mają na swoim koncie znaczące sukcesy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. 
-Mamy fenomenalną i wszechstronnie uzdolnioną młodzież. Sukcesy naszych uczniów to oczywiście przede wszystkim efekt ich ciężkiej pracy i talentu, ale również zaangażowania i wsparcia ze strony nauczycieli. Mamy bardzo dobrą kadrę dyrektorską i świetnie zarządzane szkoły. Rzecz jasna rywalizują one ze sobą, ale jest to pozytywne i wszystkim wychodzi na dobre, czego dowodem są wysokie pozycje naszych placówek w ogólnopolskim rankingu Perspektyw mówił – wicestarosta Powiatu Józef Gisman. 
Podczas gali brązowe i srebrne tarcze jakości otrzymali dyrektorzy szkół, które zostały laureatami prestiżowego rankingu Perspektyw. To technikum nr 2 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, II Liceum Ogólnokształcące, technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3, technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1, oraz I Liceum Ogólnokształcące.
W uroczystości wzięli udział dyrektorzy placówek, nauczyciele, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, radni powiatowi. Galę uświetnił występ uczniów kędzierzyńskiego liceum, którzy zaprezentowali gościom oryginalne aranżacje muzyczne znanych przebojów, wiersze oraz pokaz tańca. 
 
KS
 
Fot. Starostwo Powiatowe