Kędzierzyn-Koźle: Mają głowę do chemii

4
38
Mają głowę do chemii
Wzięli w nim udział uczniowie nie tylko z terenu Kędzierzyna-Koźla i okolic, ale też z Jemielnicy, Rudzińca, czy Nysy. Konkurs objął więc swoim zasięgiem właściwie dwa województwa. Swoich reprezentantów zgłosiło 16 szkół gimnazjalnych, przyjechało około 150 osób. Rywalizacji przypatrywali się przedstawiciele władz powiatu, miasta oraz firm chemicznych i instytucji branżowych.
– Bardzo się cieszę, że z roku na rok konkurs nabiera rozpędu. Szkoła w Sławięcicach od lat jest kuźnią kadr dla wielu zakładów chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu – powiedziała starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj.
Młodych uczestników zabawy dopingowali m.in. przedstawiciele Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego oraz Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster.
 – Chemia jest naszą przyszłością, więc cieszymy się z dużego zainteresowania tym konkursem. To świetny pomysł do zachęcania młodych ludzi, by pogłębiali swoje zainteresowania tą dyscypliną. Im wcześniej wzbudzimy ciekawość chemią u młodego człowieka, tym większa szansa, że w przyszłości osiągnie on w niej sukcesy – mówił wiceprezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Mirosław Ptasiński.
Do drugiego etapu zakwalifikowano 10 zespołów, które zgromadziły największą liczbę punktów. W części drugiej uczniowie pracowali zespołowo. I miejsce zajęło gimnazjum z Pawłowiczek, a kolejne dwa gimnazja z Nysy. Zwycięzcą ufundowano atrakcyjne nagrody, m.in. wysokiej klasy aparaty fotograficzne oraz sprzęt elektroniczny.
 
/publ.ks/