Kędzierzyn-Koźle: Trwa dodatkowy nabór do Miejskiej Rady Seniorów

3
55
Trwa dodatkowy nabór do Miejskiej Rady Seniorów
W miejskiej Radzie Seniorów może zasiadać maksymalnie 13 osób, dlatego prezydent Sabina Nowosielska zdecydowała o dodatkowym naborze. W skład rady wejdą już na pewno przedstawiciele osób starszych: Józef Tarczyński, Wiesława Huziuk i Janina Werla oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych: Ewa Pisarzewska ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Elżbieta Szik reprezentująca Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Koźlu, Teresa Bączkowska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”, Anna Będkowska z Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Kędzierzynie, Danuta Sadkowska reprezentująca Stowarzyszenie Kresowian i Urszula Matuszyk z Caritas Diecezji Opolskiej. Pierwsze posiedzenie gremium odbyło się 1 marca.
Skład rady mogą jeszcze uzupełnić cztery osoby – kolejny przedstawiciel osób starszych i od 1 do 3 przedstawicieli organizacji. Kandydatury mogą proponować mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 60. rok życia (minimum 50 osób w każdym przypadku) i podmioty działające na rzecz osób starszych, które nie skorzystały dotąd z tego prawa. 
Kandydatury należy zgłaszać do 21 marca w kancelarii ogólnej urzędu miasta (ul. Piramowicza 32). Gdyby kandydatów w którejś z kategorii zgłoszono więcej, o wyborze do MRS zdecyduje losowanie, które odbędzie się 22 marca o godz. 10. w sali nr 420 urzędu miasta. Jeśli wpłynie odpowiednio jedno zgłoszenie od mieszkańców i do trzech zgłoszeń ze strony organizacji, kandydaci automatycznie wejdą w skład rady.
 
Reguły wyboru i potrzebne formularze można znaleźć w obwieszczeniu o naborze na stronie www.kedzierzynkozle.pl i w biuletynie informacji publicznej urzędu miasta.
 
KS