Koszykarki Olimpii zakończyły sezon na pozycji lidera

2
128

Drużyna Chrobrego Basket Głuchołazy na swoim parkiecie udanie zrewanżowała się za wysoką porażkę, którą poniosła w Wodzisławiu Śl. w pierwszej rundzie. Miejscowe koszykarki w każdej kwarcie były lepsze od naszej drużyny, która wystąpiła w tym spotkaniu osłabiona brakiem kontuzjowanych Agaty Majki i Wioletty Walocha, co miało znaczny wpływ na przebieg meczu. Wynik spotkania to 38-55 w kwartach (6:11, 11:18, 9:11, 12:15). Punkty dla Olimpii zdobyły: Kinga Dzierbicka – 14, Joanna Sobota, Weronika Oskwarek po 6, Sonia Krupa, Aleksandra Piechaczek po 4, Justyna Kocoń – 3, Karolina Walocha – 1.

Turniej półfinałowy o awans do 1 Ligi Koszykówki Kobiet z udziałem 4 zespołów przewidziany jest na 8-10 kwietnia 2016. Polski Związek Koszykówki nie podjął jeszcze decyzji dot. miejsca organizacji turnieju.

źródło: olimpiawodzislawslaski.pl