Sam Childers był gościem Kościoła Zielonoświątkowego w Raciborzu

2
35
Sam
Sam Childers był gościem Kościoła Zielonoświątkowego w Raciborzu. Sam nawiązał dobry kontakt z publicznością, składając świadectwo swojego życia, opowiedział jak z przestępcy stał się Bożym sługą. Słuchacze mogli zadawać pytania związane z życiem osobistym i służbą, do której  został powołany, spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą o Bożą przemianę  każdego  pragnącego zmiany w swoim życiu.  Na koniec wszyscy zostali ugoszczeni kawą i ciastem, Był czas na luźną rozmowę i wspólne zdjęcie.
 
Sam Childers, ps. Kaznodzieja z karabinem – były członek gangu motocyklowego, obecnie założyciel fundacji Angels of East Africa zajmującej się ratowaniem dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie.

Życiorys:
Dzieciństwo i młodość
Urodził się w Grand Forks w Dakocie Północnej. W wieku jedenastu lat razem z rodziną przeprowadził się do Grand Rapids w Minnesocie. W siódmej klasie popadł w alkoholizm, uzależnienie od heroiny i kokainy, zaczął pracować jako ochroniarz przy transakcjach narkotykowych, a jazda na motocyklu stała się dla niego stylem życia.

Nawrócenie:
Podczas jednej z transakcji na Florydzie, poznał striptizerkę Lynn, z którą w grudniu 1982 roku, po kilkunastu miesiącach znajomości, ożenił się. Niedługo po tym, jego żona nawróciła się na chrześcijaństwo, a on sam przeżył przemianę duchową dopiero po zajściu przez nią w ciążę, co odczytał jako interwencję Boga, gdyż przez poprzednie pięć lat mieli problemy z poczęciem dziecka. Ich córka, Paige, urodziła się w 1989 roku. W 1992 roku, po rozpoczęciu nauki umożliwiającej bycie pastorem, Cheder założył w Central City w Pensylwanii wspólnotę religijną Shekinah Fellowship Church, która weszła w skład unii Zborów Bożych oraz zaczął pracować jako przedsiębiorca budowlany w Detroit.

Praca w Afryce:
Za namową pastora, w 1998 roku wyruszył w swoją pierwszą ze swoich podróży do Sudanu, w trakcie których narażony był na ataki (m.in. odwetowe) Armii Bożego Oporu (LRA). Niedługo po pierwszej podróży, Cheder i jego żona Lynn, poruszeni brutalnymi aktami przemocy LRA, założyli fundację Angels of East Africa, prowadzącą sierociniec w Nimule dla około 300 dzieci, dzięki któremu liczbę uratowanych przez nich osób można liczyć w tysiącach. Przydomek "Kaznodziei z karabinem" (ang. Machine Gun Preacher) zyskał dzięki chronieniu utworzonego przez siebie domu dziecka z AK-47 w ręku oraz organizacji zbrojnych rajdów na terytoria LRA w celu ratowania tamtejszych dzieci.

 

Swoje życie i doświadczenia Sam spisał w książce Another Man's. 

 
publ. /j/