Kędzierzyn-Koźle: Seminarium naukowe z udziałem gwiazd e-sportu

2
23
Seminarium naukowe z udziałem gwiazd e-sportu
Gośćmi specjalnymi będą ikony e-sportu: Kamil „Hope” Tarka oraz Piotr „Ziemniak” Latała. Ten pierwszy jest trenerem sportów elektronicznych, założycielem Adversa Esports oraz Adversa Gaming Room, twórcą pierwszego w Polsce systemu treningowego dla dzieci i młodzieży. Zaplanowano również warsztaty z projektowania gier, widowiskowy mecz pokazowy, prezentacje nowych produktów informatycznych, zajęcia i nowości z obróbki obrazu. 
W placówce od września działa klasa informatyczna o profilu „tworzenie gier i esport”. To pierwsza tego typu inicjatywa w kraju i jedna z nielicznych w Europie. Nauczaniem na tym kierunku zainteresowani są gimnazjaliści właściwie z całego kraju.
– Oprócz nauki i zabawy seminarium będzie dobrą okazją do tego, aby bliżej poznać szkołę, atmosferę tu panującą i przekonać się, że warto się u nas uczyć – podkreśla Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.
Dzięki ścisłej współpracy z Politechniką Opolską gośćmi seminarium będą studenci, którzy zaprezentują nowy projekt w zakresie tworzenia gier, bierze on udział w konkursie międzynarodowym.
Szóste już seminarium naukowe odbędzie się 2 marca (środa) w ZSTiO na os. Azoty. Potrwa od godz. 9.00 do 13.00. Wstęp jest wolny. Wydarzeniu patronuje starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
 
KS