Kędzierzyn-Koźle: Szkoły podstawowe organizują dni otwarte

3
29
Szkoły podstawowe organizują dni otwarte
– Gmina Kędzierzyn-Koźle stara się jak najlepiej przygotować do kolejnego roku szkolnego, a dokładniej do sytuacji, w której rodziców zwolniono z ustawowego obowiązku posłania sześciolatków do szkół – informuje Jarosław Jurkowski, rzecznik prezydenta.
W poprzednim tygodniu (17 lutego) odbyła się konferencja poświęcona dzieciom w tym wieku, a teraz ruszyły dni otwarte w szkołach podstawowych. W miejskich placówkach do dyspozycji rodziców są pedagodzy i nauczyciele pracujący z sześciolatkami, gotowi odpowiedzieć na ich pytania.
Pozostawienie dzieci w przedszkolu wywołałoby spore reperkusje w miejskiej oświacie (mniej pierwszych klas, mniej pracy dla nauczycieli). – Miasto stara się przekonać rodziców, że jest doskonale przygotowane do nauczania sześciolatków. Potwierdzają to choćby doświadczenia dzieci, które w tym wieku zdążyły już trafić do miejskich szkół – mówi Jurkowski. 
Dni otwarte rozpoczęły się w poniedziałek 22 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16. kolejne będą 2 marca w szkole nr 15. Będą się odbywały do 17 marca we wszystkich placówkach miejskich.  
 
KS