W zawodówkach zostaną uruchomione nowe kierunki kształcenia

1
27
Fot. pixabay

Kierunki kierowca-mechanik oraz mechanik motocyklowy uruchomione zostaną w Zasadniczej Szkole Zawodowej, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, a kierunek technik energetyk – w Technikum nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. Wszystkie trzy propozycje uzyskały pozytywne opinie zarówno Wojewódzkiej, jak i Powiatowej Rady Zatrudnienia. Uczniowie zainteresowani nauką na nowych kierunkach będą mieli na to szansę już od nowego roku szkolnego, ponieważ znajdą się one w tegorocznej ofercie naborowej powiatowych szkół.

Wodzisławski Zespół Szkół Zawodowych planuje uruchomienie połowy oddziału (około szesnaście osób) kształcącego w zawodzie technika energetyka. Jego uczniowie uzyskają kwalifikacje zawodowe m.in. w zakresie eksploatacji instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii cieplnej oraz elektrycznej.

ZSP w Pszowie na początek również zamierza uruchomić pół oddziału kształcącego kierowców-mechaników. Z kolei dla mechaników motocyklowych planuje pięć miejsc w klasie wielozawodowej. Warto wspomnieć, że kierowca-mechanik to zupełna nowość w ofercie edukacyjnej powiatu wodzisławskiego i okolicznych. W ościennych powiatach nie prowadzi się bowiem obecnie nauki w tym zawodzie.

kk
Fot. pixabay