Raciborska Spółka wyposażyła pokoje w Powiatowym Domu Dziecka w Gorzyczkach

3
24
Fot. Janusz Rydzak

Współpraca pomiędzy Powiatowym Domem Dziecka w Gorzyczkach a raciborską Spółką trwa od wielu lat. W lutym bieżącego roku, do użytku oddano 12 odnowionych pokoi dla wychowanków obiektu:

– Dzięki wielkiemu zaangażowaniu zespołu raciborskiej Spółki zakupiono niezbędne elementy wyposażenia wyremontowanych pokoi, tj. fototapety, półki, obrazki, pościele, koce, dywaniki oraz lampki na biurko. Dziś pomieszczenia są piękne, kolorowe, a co najważniejsze wyglądają tak, jak wymarzyły to sobie dzieci – mówi Janusz Rydzak, Kierownik Zespołu Promocji Produktu w RAFAKO S.A.

Oprócz zakupu wyposażenia, pracownicy Spółki wykonali również prace społeczne związane z przyklejaniem fototapet, montażem i mocowaniem półek.

– Wspaniałe jest to, że nasze dzieci miały wpływ na ostateczny wygląd swoich pomieszczeń. Przytoczę przykład jednego z chłopców, Bartka, który interesuje się tygrysami. Na jego ścianie znalazła się piękna fototapeta z tymi zwierzętami – opowiada dyrektor Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach, Renata Niemcewicz-Cierpiał.

Dotychczas, raciborska Spółka wyremontowała ogrodzenie wokół placówki, zakupiła i zmontowała plac zabaw, a co roku, z okazji świąt Bożego Narodzenia, wychowankowie Domu Dziecka otrzymują prezenty zgodne z ich zainteresowaniami. Młodzi ludzie są również zapraszani na wiele imprez i wydarzeń, organizowanych przez RAFAKO S.A.

oprac. kk