Zapewnij dzieciom rozrywkę w czasie ferii!

4
75
Fot. pixabay

Jeśli nie wyjeżdżacie nigdzie z dziećmi na ferie zimowe, nie musicie martwić się o atrakcje dla swoich podopiecznych! Na terenie całego powiatu wodzisławskiego dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcyjnych programów zajęć.

W Wodzisławiu Śląskim, Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "Centrum", Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną i Muzeum organizują Miejskie Półkolonie. Miejskie Półkolonie to jednotygodniowy turnus (od poniedziałku do piątku), podczas którego najmłodsi będą mieli zapewnioną rozrywkę i opiekę w godz. od 7.30 do 15.30. Propozycja skierowana jest do dzieci w wieku od 6. do 12. roku życia. W harmonogramie półkolonii, utrzymanych w tematyce francuskiej, znajdą się zajęcia plastyczne, sportowe, językowe, kulinarne, seanse filmowe, wycieczki oraz spektakl teatralny. Uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie w postaci drugiego śniadania oraz ciepłego obiadu. Miejskie Półkolonie zaplanowane są na pierwszy tydzień ferii zimowych, tj. od 15 do 19 lutego. Koszt od osoby wynosi 289 zł.

Zajęcia plastyczne, wiele ciekawych gier i zabaw czeka na milusińskich również w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, na Wilchwach, w Radlinie, Kokoszycach, Zawadzie, na Os. XXX-lecia i Jedłowniku.

Ferie zimowe z MOK w Radlinie skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W programie zajęć organizatorzy proponują warsztaty (w tym warsztaty artystyczne czy graficzne), zajęcia techniczne, gry i zabawy ruchowe, zabawy wokalne, a nawet – bal przebierańców.

Swoją propozycję na zimową przerwę w nauce przygotowało nawet Radlińskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Programy zajęć dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół Sportowych znaleźć można na stronie Urzędu Miasta Radlin.

Z kolei Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie, swoją propozycję na ferie ogłosił mianem akcji "Zima w mieście 2016". W programie przewidziano wycieczki do parków wodnych, zajęcia plastyczne, VII Familijny Turniej Szachowy, teatrzyk "Kot w butach" czy spotkanie dla miłośników astronomii i nie tylko. Specjalne seanse filmowe dla dzieci przygotowano także w pszowskim kinie.

Również Młodzieżowe Centrum Kariery oraz MOK w Pszowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Ferie z OHP", w ramach której 15 i 17 lutego, odbędą się dwa spotkania dla dzieci i młodzieży: "Od pasji do zawodu" oraz "Raz, dwa, trzy… Zawodowcy to My!".

W czasie trwania tegorocznych ferii zimowych, w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS odbywać się będą wyjątkowe, 2-dniowe warsztaty robotyki, podczas których dzieci konstruować będą prawdziwie poruszające się roboty, z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków Lego Mindstorms. Dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowano warsztaty teatralne "Obudź w sobie aktora!", a na zakończenie zimowych wakacji wystąpi Teatr PETI ze swoim spektaklem "Baballoon".

Szereg gier, zabaw i warsztatów przygotowały również Wiejskie Domy Kultury w Olzie, Czyżowicach, Gorzyczkach, Osinach, Turzy Śląskiej i Uchylsku. W Czyżowicach, w ramach akcji "Zima na wsi", będzie można również pojechać na pszowskie lodowisko, pooglądać nocą filmy czy pojechać na wycieczkę do Wisły.

W ośrodkach kultury w Mszanie, Połomi i Gogołowej codziennie odbywać się będą różnorodne zajęcia stałe. GOS Mszana, w ramach ferii aktywnych fizycznie, proponuje m.in. wyjazdy na narty i lodowisko, zajęcia na basenie i wiele, wiele innych gier i zabaw ruchowych. Z kolei w Świetlicy Środowiskowej w Połomi, przez dwa tygodnie, dla dzieci odbywać się będą różnorodne zajęcia i warsztaty w tematyce "Smerfnych Ferii".

W gminie Godów, ośrodki kultury w Gołkowicach, Godowie, Skrzyszowie i Skrbeńsku oraz Świetlica Podbucze na różne zajęcia, gry i zabawy dla dzieci w wieku szkolnym zapraszają w godzinach od 10.00 do 12.30.

Propozycję wyjazdowych ferii zimowych przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Lubomi. Dla chętnych, organizatorzy przewidzieli m.in. wycieczkę do parku wodnego w Tarnowskich Górach, wyjazd do trójwymiarowego kina "IMAX" w Katowicach, wycieczkę do Krakowa czy kulig w Ustroniu. Zapisy na poszczególne wycieczki przyjmowane są w GOK w Lubomi oraz w Wiejskich Ośrodkach Kultury w Syryni, Grabówce i Bukowie.

Szczegółowe programy ferii zimowych w poszczególnych miastach i gminach powiatu wodzisławskiego znajdziecie na stronach internetowych placówek je organizujących. Pamiętajmy, że większość wyjazdów i zajęć wymaga wcześniejszego zapisania się, a liczba miejsc jest ograniczona. Część z nich jest również płatna.

kk