Czar par…, czyli II Festiwal Weselny w WCK-u

1
122
Pokaz sukien ślubnych, animacje dla dzieci podczas wesela, pokaz pierwszego tańca i wiele innych atrakcji.
Po raz drugi Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło się organizacji Festiwalu Weselnego – Targów Ślubnych, które odbyły się 17 stycznia. Tego dnia ponad 40 firm z branży ślubnej służyło swoją pomocą, tym, którzy w niedalekiej przyszłości planują powiedzieć sobie "tak" na ślubnym kobiercu.
Wiele pań ma dylemat co do wyboru sukienki ślubnej, odpowiednich dodatków, bolerek, welonów. Również organizacja wesela jest nie lada wyzwaniem dla par. Z tego względu organizatorzy festiwalu zadbali, aby pary czuły się w czasie prezentacji mody ślubnej komfortowo. W czasie festiwalu zaprezentowały się firmy nie tylko z branży ślubnej, ale także innych branż, które wspomagają przy organizacji wesela, ślubu. 
 
Stoiska reklamowe z modą ślubną były oblegane. Wyszukane garnitury, sukienki, obrączki, bukiety ślubne, a nawet magazyn „Modny ślub” i oryginalne zaproszenia cieszyły się zainteresowaniem. Poza tym stoiska z bogatą ofertą gastronomiczną. Licznie przybyłym parom czas umilał  zespół muzyczny. 
 
Miłym akcentem festiwalu było losowania nagród, w którym organizatorzy, dzięki wystawcom rozdali ponad 8000 zł w bonach i voucherach na usługi związane z organizacją ślubu i wesela. 
 
Reasumując, impreza bardzo udana, co przełożyło się na frekwencję.
Głównym organizatorem było Wodzisławskie Centrum Kultury. Współorganizator: kwiaciarnia Kwiaty Styl. Patronat medialny objął magazyn "Modny Ślub".