MKS Zorza: Emocjonujący mecz siatkarek z MKS-em Kalisz

1
104

Bardzo emocjonujący okazał się już pierwszy set spotkania. Wodzisławianki prowadziły 14:11, gdy doświadczone rywalki, w jednym ustawieniu, zdobyły pięć punktów z rzędu. Ostatecznie, pierwsza odsłona meczu zakończyła się ich prowadzeniem 25:21.

W drugim secie role się odwróciły i to wodzisławiankom, głównie za sprawą Marty Wójcik, Aleksandry Małek i niesamowicie grającej w defensywie Monika Jordan, udało się uzyskać przewagę 25:21. W trzeciej odsłonie spotkania ponownie zarysowała się przewaga Zorzy – zawodniczkom udało się uzyskać znaczną przewagę 25:18. Czwarty set jednakże należał do siatkarek MKS Kalisz, które, zwyciężając 25 do 22, doprowadziły tym samym do time-break’a.

Choć do połowy decydującej partii oba zespoły grały na najwyższych obrotach, finałowy set był ukoronowaniem świetnej gry siatkarek Zorzy. Od stanu 8:8, kaliszanki nie wytrzymywały już tempa naszych siatkarek, co pozwoliło na ostateczne zwycięstwo Zorzy 15:9. Kibice nagrodzili zawodniczki owacjami na stojąco.

Wodzisławianki wystąpiły w składzie: Marta Wójcik (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Aleksandra Małek, Anna Niedbajło, Patrycja Papszun, Daria Hibner, Monika Jordan (libero), Agata Babińska, Stanisława Kwiecień, Paulina Dopieralska, Elżbieta Szczygieł, Dominika Mularska, Marcelina Kępczyńska, Katarzyna Szymańska (libero).
Trenerzy: Andrzej Brzezinka, Andrzej Szruba.