MOPS będzie miał nową siedzibę

2
97
Fot. freeimages

W nowej siedzibie MOPS zacznie działać już 18 stycznia. Przeniesieniu podlega cały ośrodek, wraz z wszystkimi jego pracownikami. Numery telefonów i kontakty mailowe instytucji pozostaną bez zmian.

Jednostka zajmować będzie dwa piętra. Na parterze znajdą się działy zajmujące się obsługą klienta, tj. dział świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych, mieszkaniowych oraz dział zajmujący się pomocą społeczną, m.in. biura pracowników socjalnych. Dodatkowo ulokowany zostanie punkt obsługi klienta, do którego osoby zainteresowane będą zwracać się ze swoimi sprawami. Kontakt z pracownikami ma być prosty i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na piętrze budynku znajdować będą się pomieszczenia administracyjne, archiwum, dział księgowości, sala szkoleń i dyrekcja.

– Sprawą zmiany siedziby naszej jednostki zajmuję się właściwie od momentu, kiedy zostałam jej dyrektorem, a więc od 2012 roku. Koncepcji było kilka. Od roku intensywnie zaczęliśmy zajmować się sprawą przenosin na ulicę Daszyńskiego. W końcu zapadła decyzja prezydenta miasta, zgodnie z którą od stycznia będziemy wynajmować pomieszczenia od firmy Agro – wyjaśniła Elwira Palarczyk, dyrektor wodzisławskiego MOPS-u.

kk