Wodzisławski magistrat włącza się w projekt Szlachetnej paczki

5
31
szlach_paczka.jpg

W "paczce" wodzisławskiego magistratu znalazły się m.in. produkty spożywcze, artykuły kosmetyczne, przybory szkolne, ubrania, a nawet – krzesła, regał czy dwa tapczany. Nie zapomniano również o wymarzonych upominkach dla członków rodziny.

Szlachetna Paczka jest ogólnopolską akcją świątecznej pomocy, realizowaną od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna, w ramach której prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby najbardziej ubogich rodzin ze swojej okolicy.

W ramach projektu, pomocą obejmowane są rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne. To rodziny, których bieda jest nezawiniona i które nie okazują postawy roszczeniowej.

W ciągu 14 lat trwania akcji, pomoc dotarła łącznie do blisko 90 000 rodzin. Tylko w 2014 roku wsparcie otrzymało aż 19 580 rodzin – to aż 76 746 osób. Z naszego terenu było to w sumie 60 rodzin. W XV, jubileuszowej edycji, Paczka chce dotrzeć z pomocą do około 20 000 rodzin w potrzebie. W samym województwie śląskim to 378 rodzin.

Honorowy patronat nad akcją Szlachetnej Paczki sprawuje prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

kk

Fot. wodzislaw-slaski.pl