Świątecznie w Wodzisławiu Śląskim

0
33
choineks.jpg

Świąteczne iluminacje spotkać już można na słupach oświetleniowych na ulicach Konstancji, Powstańców, Kubsza, Armii Krajowej oraz na rondzie na ul. Witosa. Nowe, zakupione w tym roku ozdoby zawisły także przy ulicy Witosa od stacji paliw Statoil do ronda Karvina, Jana Pawła, Wyszyńskiego, 26 Marca od ronda Tesco do ronda Nowomiejskiego, przy Pałacowej oraz Chrobrego przy kościele św. Izydora.

Duża choinka stanęła na Rynku oraz na parkingu w Kokoszycach, parkingu w Radlinie II, parkingu w Zawadzie, gdzie znajduje się oświetlony stożek oraz przy OSP. Świąteczne drzewko spotkać można również na rondzie 750-lecia Wodzisławia Śląskiego.

Tegoroczną nowością są parawany świetlne, ustawione w dolnej pierzei Rynku, które wraz z fontanną świetlną i choinką stworzą w centrum Starego Miasta prawdziwie świąteczny nastrój – informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu Śląskim. I dodaje: – Jako że do świąt pozostało jeszcze kilkanaście dni, pracownicy SKM mają w planach podświetlić maszty przy Pomniku Powstańców Śląskich na ulicy Sądowej, krzyż na ulicy Tysiąclecia, krzyż przy ulicy Pszowskiej/Górniczej. Świetlna choinka ma pojawić się także przy MiPBP, a żywe drzewka upiększą kościoły w Radlinie II oraz osiedle 1 Maja. Oświetlony zostanie również magistrat.

kk