Powiat wodzisławski: trwają remonty dróg

3
23
Chrobrego 3.jpg
Roboty w ciągu ul. Długiej w Wodzisławiu Śl.-Zawadzie oraz ul. Traugutta w Rydułtowach zostały już zakończone. Prace kosztowały ponad 218 tys. zł. Na ul. Armii Krajowej w Pszowie i ul. Krzyżkowicka w Rydułtowach wciąż roboty trwają. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia. Koszt to około 200 tys. zł. – Trwają też jeszcze prace przy budowie kanalizacji deszczowej na ul. Józefa Rymera w Radlinie. To jednak nie jedyna inwestycja na terenie tego miasta. Przy ul. Sokolskiej układany jest nowy chodnik. W sumie za ponad sto tysięcy złotych powstanie go prawie pół kilometra. Z kolei na ul. Rydułtowskiej dzięki oszczędnościom z przetargów zwiększono zakres modernizacji nawierzchni jezdni. W efekcie, na ponad półkilometrowym odcinku tej drogi pojawił się nowy asfalt. Co istotne – wszystkie inwestycje są współfinansowane przez władze Radlina – podkreśla Wojciech Raczkowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.
 
 
– Jedną z większych tegorocznych inwestycji drogowych Powiatowego Zarządu Dróg była przebudowa ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śl. – mówi rzecznik Starostwa Powiatowego.
 
 
W 2015 roku Starostwo Powiatowe wraz z gminami na inwestycje i remonty drogowe wydał ponad 7 mln zł. – Wśród większych inwestycji można wymienić m.in. modernizację ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śl., dokończenie przebudowy nawierzchni ul. Skrzyszowskiej w tym mieście, przebudowę ul. 1 Maja w Skrzyszowie oraz modernizację wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Piaskowej w Gorzycach  -podaje Wojciech Raczkowski .
 
Fot. SP Wodzisław Śl.
/j/