Gimnazjum nr 1: Jest umowa na utworzenie klas frankofońskich

1
76
frankof.jpg

Klasy frankofońskie to takie, w których nauka języka francuskiego odbywa się cztery godziny w tygodniu. Podpisane porozumienie jest kontynuacją realizowanych w szkole działań, umożliwiających uczniom osiąganie sukcesów w olimpiadach międzyszkolnych czy solidne przygotowanie się do egzaminu państwowego na poziomie A2.

Podczas podpisywania porozumienia obecny był gość specjalny – attaché do spraw szkolnictwa Xavier Wasson, który podziękował szkolnej społeczności i władzom miasta za działania propagujące naukę języka francuskiego i pogratulował osiągnięć w tej dziedzinie. Dyrektor szkoły, Danuta Paszylka, odebrała z rąk gościa prezent specjalny – tabliczkę, która umieszczona zostanie na murach szkoły – zawiera ona informacje o tym, że placówka przygotowuje dzieci do egzaminu Delf.

W wydarzeniu wzięli udział także uczniowie klas frankofońskich, którzy przygotowali krótki program artystyczny. Przedstawiono również czterech stażystów, w wieku od 18 do 24 lat, którzy od 12 listopada odbywają w naszym mieście staż, w ramach projektu Erasmus. Pomagają oni w nauce języka francuskiego, prowadzą zajęcia sportowe i na świetlicy. Stażyści będą u nas gościć do pierwszych dni kwietnia.

kk