Wandal zapłaci ponad 170 tys. zł kary

2
19
droga_wand.jpg

Grafficiarz-wandal zatrzymany został prawie dwa lata temu, po dokonaniu zniszczeń ekranów akustycznych wzdłuż Drogi Zbiorczej. W efekcie jego działań zniszczonych zostało 11 ekranów typu zielona ściana oraz 6 ekranów plexiglass. Straty oszacowano na prawie 78 tys. zł.

Jak się okazało, nie był to jedyny akt wandalizmu grafficiarza na terenie Wodzisławia Śląskiego. W latach 2011-2013 wandal dokonał wielu zniszczeń przestrzeni prywatnej, własności miejskiej czy spółdzielczej. W sumie grafficiarzowi udowodniono łącznie ponad 50 czynów z artykułu 288 kodeksu karnego, dokonanych w różnych częściach miasta.

Sprawca został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na okres 3 lat, otrzymał także dozór kuratora sądowego. Najdotkliwszą karą wymierzoną wandalowi jest kara finansowa, która wynosi ponad 170 tysięcy złotych. Łącznie pokrzywdzonych jest szesnastu, skazany będzie musiał zwrócić m.in. prawie 78 tys. Urzędowi Miasta za zniszczenie ekranów, ponad 21,5 tys. zł Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej czy też niespełna 38 tys. zł Spółdzielni Mieszkaniowej "ROW". Wyrok jest prawomocny.

kk