Bezpłatne przejazdy dla uczestników Światowych Dni Młodzieży

4
22
1-15475.jpg
1 grudnia Zarząd MZK zdecydował o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla osób, które odwiedzą nasz region z okazji Światowych Dni Młodzieży.
 
Za darmo pojadą także osoby towarzyszące gościom z zagranicy. Szacuje się, że gminy będące członkami MZK odwiedzi łącznie kilka tysięcy osób. Od 20 do 25 lipca przebywać będą w parafiach (nocleg zapewniają m.in. miejscowe rodziny). Kolejny tydzień spędzą w Krakowie, gdzie przez tydzień odbywać się będą główne uroczystości. – To jedno z największych wydarzeń w historii naszego kraju. Podejmując decyzje umożliwiającą bezpłatne przejazdy chcemy wspomóc organizatorów i jednocześnie sprawić, by goście z całego świata czuli się u nas dobrze. Zapewniam, że nie będzie to nadmierne obciążenie finansowe dla MZK – mówi Daniel Wawrzyczek, przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.
 
Specjalne karnety, umożliwiające darmowe przejazdy, trafią do koordynatorów Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych regionach. – Decyzja MZK w Jastrzębiu-Zdroju to dla nas bardzo istotna kwestia, która pozwala przygotować to wydarzenie na dobrym poziomie i odpowiednio ugościć u nas młodzież z całego świata. Wyrażamy z naszej strony ogromną wdzięczność władzom MZK i dziękujemy za wsparcie – mówi ks. Marcin Wierzbicki, koordynator Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Katowickiej. 
 
 
MZK Jastrzębie
publ. /j/