LKS Tworków pokonuje Strzelca Rzuchów

1
107
DSC04931.JPG

22 listopada, ostatnim A klasowym meczem grupy raciborskiej było spotkanie Tworkowa z Strzelcem Rzuchów. Od początku spotkania można było zaobserwować, która z drużyn zajmuje wyższe miejsce w tabeli. Ataki Tworkowa nie były jednak na tyle skuteczne i kibice musieli długo czekać, aż piłka przekroczyła linię bramkową. W dwudziestej pierwszej minucie po faulu na wysokości szesnastego metra, piłkę ustawia Piotr Wieder, który decyduje się na strzał. Futbolówka mija jednak bramkę, tuż obok prawego słupka. Dwie minuty później ten sam zawodnik z rzutu rożnego wrzuca na głowę Łukasza Musioła. Ten oddaje strzał, ale bramkarz piąstkuje. Piłka ląduje jeszcze pod nogi gospodarzy – strzał, ale tylko rzut rożny z którego w rezultacie nic nie wynika. Chwilę później zaatakował Rzuchów. Rafał Materzok pięknym, prostopadłym podaniem obsłużył Marcina Elsnera, któremu został do przejścia tylko jeden obrońca. Po kilku zwodach decyduje się na strzał, ale bramkarz dobrze ustawiony pewnie wyłapuje piłkę. Po kolejnym faulu, w trzydziestej minucie, z przed linii pola karnego, Wieder miękko wrzuca w pole karne, ale obrońca wybija. Dwie minuty później Michał Sala adresuje ładną prostopadłą piłkę do Musioła, który wchodzi na pole karne i oddaje mocny strzał, ale obok długiego słupka. W czterdziestej trzeciej minucie Szymon Grud idzie z akcją prawą stroną. Wystawia piłkę w tempo na pole karne do Musioła, a ten marnuje okazję do otwarcia wyniku.

Więcej zdjęć >>>

W samej końcówce, po faulu, gospodarze jeszcze raz pokusili się o atak na bramkę rywala. Trzeci raz z tego samego miejsca, na wysokości pola karnego Wieder ustawia piłkę. Tym razem decyduje się wkręcić piłkę przy krótkim słupku. Futbolówka odbija się od słupka i uderzając w plecy bramkarza toczy się przed linią bramkową. Dopada do niej Stefan Pawlik i obrońcy gości. W rezultacie do bramki zamiast piłki wpada Pawlik i pierwszą połowę arbiter kończy z wynikiem bezbramkowym. Po przerwie, gospodarze nie dali kibicom długo czekać na bramkę. W minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, Tworków zmienia wynik spotkania. Sala przepięknie adresuje prostopadłą piłkę do Musioła, który wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem posyła futbolówkę do siatki. W sześćdziesiątej piątej minucie Wieder z prawego narożnika wrzuca piłkę na długi słupek do Grudy, ale ten niecelnie obok bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry akcja przenosi się na lewe skrzydło. Idealnym prostopadłym podaniem między obrońcami Strzelca popisał się Rafał Skowyra. Do piłki dopadł Sala i po wyjściu bramkarza wystawia futbolówkę do Wiedery, który pakuje ją do siatki kończąc to spotkanie wynikiem 2-0. LKS Tworków zakończył rundę jesienną bogatszy o trzy punkty. Strzelec Rzuchów po nieudanym występie wraca do siebie bez założonego celu i rundę wiosenną rozpoczną na dziesiątej pozycji w tabeli.